TDM 2.1-030-300-W0-220/S101
TDM Servo Drive Modules
  In-Stock, Ships Fast
Free Ground Shipping
Current response time:
5 Minutes 8 Seconds
The TDM 2.1-030-300-W0-220/S101 from Bosch Rexroth Indramat offers a type current of 30 A and a link circuit rated voltage of DC 300 V. Part of the TDM Servo Drive Modules series, it uses natural convection cooling and has a rated connection voltage for its built-in fan of AC 220 V.
Technical Specifications
Cooling
Natural Convection
Link Circuit rated Voltage
DC 300 V
Rated Connection Voltage for Built-in Fan
AC 220 V
Type Current
30 A