TDM 4.1-030-300-W1-220
TDM Servo Drive Modules
  Call for Quote
Free Ground Shipping
Current response time:
4 Minutes 54 Seconds
The TDM 4.1-030-300-W1-220 from Bosch Rexroth Indramat offers a type current of 30 A and a link circuit rated voltage of DC 300 V. Part of the TDM Servo Drive Modules, this servo drive features built-in fan cooling and a rated connection voltage for the fan of AC 220 V.
Link Circuit rated Voltage
DC 300 V
Rated Connection Voltage for Built-in Fan
AC 220 V
Type Current
30 A