BTV30.1CA-32R-50C-D-230200-FW
BTV30 Machine Control Terminals
Rated 4.8 stars (6 total reviews)
  Call for Quote
Free Ground Shipping
Current response time:
5 Minutes 36 Seconds
BTV30.1CA-32R-50C-D-230200-FW by Bosch Rexroth Indramat is a Machine Control Terminal in the BTV30 Series. The BTV30.1CA-32R-50C-D-230200-FW features a Nominal Connecting Voltage of AC 115 to 230 V, 50 to 60 Hz and uses Factory Assigned of Memory Capacity (RAM). This Terminal also has a Disk drive 3.5", 1.44 MB mounted and a Factory Assigned System Configuration.